Jak na… – upgrade System Center Data Protection Manager 2010 RC na RTM

V dnešním příspěvku si popíšeme proces aktualizace produktu pro ochranu počítačů – Microsoft System Center Data Protection Manager 2010 z verze Release Candidate na verzi RTM. Během několika posledních dnů jsem hovořil se zástupci několika společností, které již využívají Data Protection Manager 2010 verze Release Candidate v produkčním prostředí a rádi by co nejdříve přešli na verzi RTM. Jelikož obchodně bude Data Protection Manager 2010 RTM dostupná až na začátku června, nezbývá než využít zatím verze zkušební.

Čím tedy začít? Samozřejmě stažením zkušební verze ze stránky http://technet.microsoft.com/cs-cz/evalcenter/bb727240.aspx. Po stažení čtyř souborů je všechny rozbalíme do stejné složky, čímž nám vznikne souborová kopie instalačního DVD o velikosti cca 2,6 GB. 

Z této složky spustíme soubor Setup.exe, který nám spustí celý instalační proces. Na úvodní obrazovce vybereme položku Install Data Protection Manager.

Po odsouhlasení licenčních podmínek se zobrazí průvodce, který postupně projdeme. Na úvodní stránce jsme upozorněni, aby během upgrade neprobíhaly kritické úlohy Data Protection Manageru 2010 a také informaci o nutnosti upgrade jednotlivých agentů na chráněných počítačích.

Na další obrazovce se automaticky spustí kontrola na dostupnost všech potřebných komponent software a hardware. Pokud vše proběhne v pořádku, pokračujeme dále.

Na obrazovce Installation Setting provedeme kontrolu umístění databázové instance a databázových souboru. Jelikož provádíme upgrade, nemůžeme zde provádět přímou změnu SQL Serveru. Obrázek ukazuje stav při použití SQL Server 2008 Express, který je součástí instalačního DVD. Také zkontrolujeme, zda máme dostatek místa na disku.

Na obrazovce Security Setting doplníme dvakrát heslo pro servisní účty Data Protection Manageru 2010. Tyto účty se vytvářely již ve verzi Release Candidate, takže jen vyplníme původní heslo.

Na obrazovce Microsoft Update Opt-In zvolíme položku Use Microsoft Update when I check for updates, pokud chceme využívat možnost aktualizace Data Protection Manageru 2010 pomocí služby Microsoft Update.

Na předposlední obrazovce Customer Experience Improvement Program máme možnost nastavit, zda bude Data Protection Manager 2010 anonymně komunikovat se společností Microsoft o konfiguraci hardware a nastavení produktu samotného. Pro start aktualizace stiskneme tlačítko Upgrade.

Nejprve je provedena konfigurace databáze SQL Serveru 2008 a následně proběhne aktualizace Data Protection Manageru 2010.

Výsledek by měl být následující.

Opět jsme informováni o nutnosti aktualizovat agenty. Tak jdeme na ně.

Spustíme ovládací konzolu Data Protection Manageru 2010 a vybereme oddíl Management Task. Zde vidíme v hlavním okně jednotlivé agenty. Ve sloupci Agent Updates postupně stiskneme hodnotu Update Available, čímž spustíme vzdálenou aktualizaci agentů.

Během procesu aktualizace agentů může spatřit jednu z následujících hlášek v závislosti, zda jsou na počítačích naplánovány zálohy.

Výsledkem by měl být následující stav a verze agenta.

Tak to je vše a celé prostředí je tímto aktualizováno a plně funkční. V některém z dalších příspěvků si popíšeme samotné postupy při práci s tímto velmi zajímavým produktem.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: