Zápisky (téměř) z MMS 2010 (Microsoft Management Summit 2010), část II.

Microsoft Management Summit 2010 ve středu pokračoval dalším dnem a oficiálního zahájení se tentokrát ujal Brad Anderson (Corporate Vice President divize Management and Services). Tentokrát se povídání a ukázky zaměřily na oblast “User-Centric Client Management”.

Druhý keynote nám přinesl následující témata:

  1. Začlenění správy Power Managementu do System Center Configuration Manageru 2007 R3.
  2. Ukázky spolupráce System Center Configuration Manageru 2007 a Citrix XenApp.
  3. Konfiguraci nastavení dynamického využití RAM v rámci Hyper-V role Windows Serveru 2008 R2 Service Pack 1. :-)) . Další novinkou v service packu 1 bude Remote FX, využívající výkon GPU místo CPU pro zobrazování.
  4. Představení beta verze Windows Intune (přejmenované System Center Online Services, které bylo představováno v betě na loňském ročníku konference MMS 2009) a ukázka konfigurace aktualizací pro skupinu počítačů. Krásná myšlenka, bohužel v našich končinách není testování dostupné (pouze severní Amerika). Produkt bude za měsíční poplatek zajišťovat online ochranu a správu počítačů (http://www.microsoft.com/windows/windowsintune/).
  5. Představení System Center Service Manager 2010 RTM a management packu pro Compliance & Risk Management (dostupnost verze BETA 2 bude během června 2010)
  6. Ukázka práce s příští verzí System Center Configuration Manageru v.Next. Vzhled a ovládání jsou velmi podobné System Center Operations Manageru 2007 R2. BETA verze bude k dispozici v květnu 2010.
  7. A na závěr pozvánka na příští ročník konference Microsoft Management Summit 2011 – termín bude 21.-25. března 2011 v hotelu Mandalay Bay, Las Vegas.

Je jasné, že v příštím roce 2011 nás čeká velmi mnoho nových verzí produktů System Center Operations Manager, System Center Virtual Machine Manager, System Center Configuration Manager, System Center Service Manager R2, Windows Intune. A v roce 2012 potom System Center Data Protection Manager, Forefront Endpoint Protection nebo System Center Essentials.

Celé vystoupení si můžete opět přehrát z webu: (http://www.microsoft.com/presspass/presskits/infrastructure/videoGallery.aspx?contentID=xinfra_MMS2010_day2Keynote)

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: