Zápisky (téměř) z MMS 2010 (Microsoft Management Summit 2010), část I.

V úterý pozdě odpoledne středoevropského času byl oficiálně v Las Vegas zahájen další ročník konference Microsoft Management Summit 2010. Jako každý rok se na jednom místě sešli profesionálové, IT odborníci i zájemci o různé managament nástroje a řešení společnosti Microsoft a jí spřízněných partnerů. Přestože příroda svým osobitým způsobem omezila cestování přes velkou louži pro Evropské návštěvníky, pokusím se Vám trochu přiblížit dění na tomto blogu.

Oficiální zahájení si vzal na starost Bob Muglia (President divize Server and Tools Business). Jeho vystoupení (stejně jako celá konference) bylo zaměřeno především na správu prostředí CLOUD pomocí řešení Microsoft. Zde uvádím zajímavé pasáže:

  1. Oficiální ohlášení dokončení (RTM verze) produktů System Center Data Protection Manager 2010 a System Center Service Manager 2010. (poznámka: současně s tímto byl dokončena také System Center Essentials 2010)
  2. Předvedení práce s objekty distribuovaných aplikací (DA), které byly lokálně sledovány a dostupné v rámci CLOUD za použití Microsoft Azure. Byla předvedena úloha na “přidání instance Web pravidla“ pro zdroje CLOUD. Proběhla ukázka sběru výkonnostních informací pomocí web front-end komponent v Azure. Tato funkcionalita bude možná díky managament packu, který bude dostupný během tohoto roku.
  3. Proběhla ukázka práce s budoucí verzí produktu System Center Virtual Machine Manager 2011 – Tech Preview, jehož součástí byl ovládací panel Ribbon, známý z Microsoft Office. Můžeme tento panel očekávat i u dalších produktů Microsoft System Center? Byly předvedeny offline srovnávací kontroly, offline aktualizace a spolupráce s WSUS.
  4. Proběhly první ukázky workflow Opalis v rámci System Center Operations Manager 2007 R2 konzole.

Celé vystoupení si můžete přehrát na následující stránce: http://www.microsoft.com/presspass/presskits/infrastructure/videoGallery.aspx?contentID=xinfra_MMS2010_day1Keynote

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: