Byla uvolněna RTM verze OpsMgr 2007 R2

A je to tady. Po dlouhém čekání a mnoha testování pre-release verzí jsem se konečně dočkal. Na konci minulé týdne byla uvolněna finální verze Microsoft System Center Operations Manager 2007 R2 RTM. Nejde jen o další service pack, ale o velký krok směrem k podpoře UNIX/LINUX systémů. Kromě zvýšení výkonu celého dohledového systému, zabudovala společnost Microsoft počínaje touto verzí možnost monitorování vybraných verzí UNIX/LINUX operačních systémů (např. SuSE SLES, RedHat ES, HP UX, Solaris, IBM AIX) pomocí agenta instalovaného na těchto OS, zabudovala konektory na propojení SCOM 2007 R2 s monitorovacími systémy jiných výrobců (IBM Tivoli, HP OpenView a Remedy), vylepšila oblast monitorování SLA nebo rozhraní pro zobrazení stavu SLA – Service Level Dashboard. Novinkou je také možnost propojení stavu monitorovaných objektů do diagramů Microsoft Visio (další informace ZDE).

Další rozšíření nás budou čekat v horizontu dalších týdnů nebo měsíců. Jedním z nich bude možnost pomocí SCOM 2007 role ACS (Audit Collection Services) monitorovat a auditovat syslogy z jiných systémů než od společnosti Microsoft (UNIX/LINUX, síťová zařízení, …). Také jsou očekávána rozšíření od dalších společností (management packy, PRO management packy, grafické nadstavby (Savision LiveMaps a další).

Určitě se máme na co těšit. Možností, které nám nová verze přináší je mnoho. Již dnes si můžete stáhnout EVALUATION verzi SCOM 2007 R2ZDE. Oficiální uvolnění pro veřejnost bude 1. července 2009 a poté budou moci zákazníci stahovat plnou verzi například ze stránek MVLS.

Změny nastaly také na stránkách TechNet s dokumentací k SCOM 2007. Stará dokumentace (SCOM 2007 SP1) zmizela a byla nahrazena novou, patřící k aktuální verzi.

Současně s dokončením SCOM 2007 R2 RTM byly přesunuty i stránky pro diskusní skupiny (NNTP newsgroups) zaměřené na SCOM 2007. I zde došlo k přesunu na nový formát (http forum) a diskusní skupiny můžete nalézt ZDE.

Další informace můžete čerpat produktových stránkách o SCOM 2007 R2 ZDE, stránkách produktového týmu Microsoft System Center ZDE nebo třeba na blogu Kevina Holmana. kde je možné najít odkazy např. i na webcasty.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: