Virtual Machine Discovery MP pro OpsMgr 2007

Proč je dobré vědět správnou hodnotu atributu “IsVirtualMachine”?

Proč je dobré vědět, které počítače jsou virtuální?

Možná je to pro někoho z Vás nedůležitá drobnost, ale někdo v této informaci vidí velkou výhodu. Zde je několik příkladů:

  • Řešení problému s velmi pomalým virtuálním strojem (“VM”). Pokud běží Windows server velmi pomalu a my víme, že je umístěn ve “VM”, půjdeme zkontrolovat VM host server, zda není přetížený.
  • Discovery skript hardware management packu využívá nadměrné množství zdrojů. Toto není chyba výrobce management packu a může se stát. Pokud víme co je fyzický a co virtuální hardware, můžeme jednoduše zakázat provádění těchto kontrol na virtuální hardware pomocí “Overrides”.
  • Pokud hledáme kandidáty na virtualizaci. Pokud nemáme SCVMM 2008, hůře se nám bude hledat kandidát na virtualizaci. Někdy nevíme, který server je fyzický a který virtuální.

Také z těchto důvodů byl zveřejněn Virtual Machine Discovery management pack, který rozšíří vyhledávání virtuálních strojů v System Center Operations Manager a Essentials také na platformu VMware guests.

Další verze management packu by měla umět také XenServer guests.

Stáhnout MP: Virtual.Machine.Discovery.Custom.zip (1 KB)

Co to tedy dělá:

MP rozšíří stávající vyhledávání virtuálích strojů v SCOM a SCE na VMware guests. MP bude aktualizovat hodnotu “IsVirtualMachine” vlastnosti Windows Computer object na TRUE pro VMware guests. Také vypne a nahradí stávající discovery rule, která nastaví tuto hodnotu na false pro non-MS virtuální stroje.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: