OpsMgr 2007, Essentials 2007, Windows Server 2008 Hyper-V, Virtual Machine Manager (SCVMM) 2008 – rozšíření, novinky, licencování

Jak pomalu zjištuji, tak během srpna se v oblasti System Center událo mnohem více věcí než bych očekával. Přeci jen léto bývá tradičně okurková sezóna.

Nejprve byla uveřejněna podpora SCOM/SCE 2007 s Windows Server 2008, následně se začaly objevovat management packy pro jednotlivé role do SCOM/SCE/MOM.

V polovině srpna jsem narazil na informaci o Virtualization Lunch, který se uskuteční druhé pondělí v září v USA. Stavnostně budou uvedeny nové verze virtualizačních technologií (Windows Server 2008 with Hyper-V, Microsoft System Center – including Virtual Machine Manager 2008 and Microsoft Desktop and Application Virtualization).

Ve stejný den jsem objevil informaci o Operations Manager 2007 Cross Platform Extensions – Beta 1 Refresh. Aktualizaci produktu, který bude po dokočení schopen propojit System Center Operations Manager 2007 s non-Microsoft platformami zahrnující Solaris, HP-UX, Red Hat, SUSE a nyní i AIX. Možno stáhnout ze stránek Microsoft Connect.

A poté byly zveřejněny informace o změnách v licencování a podpoře aplikačních serverů společnosti Microsoft především s ohledem na virtualizační technologie.

S výše napsaným souvisí i další informace. Po uvedení System Center Virtual Machine Manager 2008 (SCVMM) budou zákazníci, kteří mají licence Server Management Suite Enterprise (SMSE) mít tento produkt k dispozici. Pro zákazníky, kteří nemají licenci SMSE, bude VMM 2008 dostupné v ceníku společnosti Microsoft během listopadu 2008. Budou si moci zakoupit samostatné licence nebo v rámci licence SMSE.

Nová VMM enterprise server management licence by měla stát $1,304 za kus na 2 roky se Software Assurance.

V prosinci by cena mohla ještě narůst na $1,497 za kus na 2 roky se Software Assurance. S výhledem na dalších 12 měsíců jsou totiž očekávány další rozšíření technologií System Center. Například multi-hypervisor management VMM 2008 nebo rozšíření cross platform a interoperability pro Operations Manager 2007.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: