Novinky z MMS 2008 – budoucí rozšíření pro OpsMgr 2007

Na letošní konferenci Microsoft Management Summit 2008 v Las Vegas bylo představeno několik novinek a mezi nimi také rozšíření pro System Center Operations Manager 2007.

Tyto rozšíření nám např.: umožní propojit OpsMgr 2007 s management nástroji třetích stran, sledovat SLA pro LOB aplikace nebo monitorovat non-MS platformy pomocí OpsMgr 2007. V současné době se jedná o BETA verze a je možné je stáhnou ze stránek programu Microsoft Connect.

Cross Platform Extensions

Microsoft System Center Operations Manager 2007 Cross Platform Extensions Beta rozšiřuje monitorovací a management možnosti OpsMgr 2007 o prostředí non-Microsoft platforem, obsahující HP-UX, Sun Solaris, Red Hat Enterprise Linux a SUSE Linux Enterprise Server.  S centralizovanými nástroji pro management a monitorování IT infrastruktury, mohou organizace zvýšit dostupnost a výkon obou prostředí (Microsoft a non-Microsoft) za použití jednoho management řešení než při používání mnoha různých nástrojů.

Interop Connectors

Po loňské akvizici společnosti Engyro, která vytvořila konektory pro OpsMgr 2007, Microsoft představil nové verze těchto konektorů.

Microsoft System Center Operations Manager 2007 Beta Connectors pro HP OpenView Operations a IBM Tivoli umožní OpsMgr 2007 spolupracovat a sdílet informace s dalšími enterprise management systémy a helpdesky od jiných výrobců. Za použití otevřených standardů jako je WS-Management, umožní nové konektory organizacím využití jejich stávající management infrastruktury a vzájemnou synchronizaci incidentů s OpsMgr 2007.

Service Level Dashboard for Operations Manager 2007

IT oddělení potřebují stále více sofistikovanější nástroje pro monitorování výkonu aplikací běžících v organizaci. Tyto nástroje potřebují monitorovat kromě samotného serveru také stav a zdraví příslušných služeb.

Service Level Dashboard for System Center Operations Manager 2007 je nový Solution Accelerator pro IT Service managery, kteří potřebují měřit a reportovat plnění SLA pro line-of-business (LOB) aplikace. Tyto nástroje pracují "end-to-end", což znamená sledování výkonu jak na straně serveru, tak ze strany klienta. Výstup zobrazuje Solution Accelerator přes "Dashboard" s přehledných stavem výkonu sledovaných služeb a možností získat podrobnější informace.

Xandros Cross Platform MP

Společnost Xandros představila Cross Platform management packy pro System Center Operations Manager 2007.

Xandros BridgeWays je nová řada produktů pro jednoduchý management prostředí s operačními systémy Windows, Linux a Solaris pomocí OpsMgr 2007. Pomocí grafického rozhraní lze spravovat mission-critical aplikace. 

V současné době lze testovat management packy pro Apache Software Foundation a MySQL. Chystá se uvedení management packů pro následují aplikace:

  • Oracle Database
  • Oracle Application Server
  • IBM WebSphere
  • VMware
  • Sendmail
  • JBoss
  • Apache Tomcat
Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: