MMS 2008 II. – Maratón přednášek

Po 9 hodinách časového posunu se mi první noc spalo celkem dobře. V pondělí brzy ráno jsme se museli zaregistrovat v hotelu Venetian, kde celá akce letos probíhala.

 

Obdrželi jsme nějaké drobnosti a spěchali jsme na první blok přednášek. Každý den bylo pro návštěvníky k dispozici několik desítek počítačů pro vyplňování elektronických formulářů a hodnocení v profilu každého účastníka, ale i pro komunikaci se světem pomocí mailu.

Den 1

První den byly přednášky určeny pouze pro vybrané partnery společnosti Microsoft. Na nich byly představeny novinky, vize, plány a strategie v oblasti management technologií pro následující období.

 

Odpoledne se konala úvodní "PARTY", což znamenalo otevření sálu s expozicemi partnerů a pro většinu návštěvníků vyplňování dotazníků, sbírání trofejí a mezi stánky obléhání švédských stolů a popíjení různých nápojů. Byla zde samozřejmě i možnost promluvit se zástupci firem. Vzhledem k masovosti úvodní "PARTY" na velmi malém prostoru jsme se rozhodli nechat toto na další den.

Den 2

Hned v úvodu mě překvapila hala pro společné stravování (snídaně, obědy). Mám za to, že běžně v tomto prostoru parkují auta. Jídlo bylo dobré, jen mi chyběla jakákoliv nesladká příloha. Vše co by se dalo vzít k masu bylo sladké. Po několika pokusech jsem to vzdal a v dalších dnech jsem jedl maso většinou bez příloh.

 

Po snídani jsme spěchali na úvodní slovo, které měl jako první Bob Muglia, Senior Vice President for Server and Business Tools ve společnosti Microsoft. Představil nám pohled Microsoftu na "Dynamické IT" v prostředí datových center s využitím nástrojů rodiny System Center.

Během dne jsme navětívili několik přednášek a odpoledne jsme navštívili zástupce vystavovatelů s dotazy k jejich produktům. Také jsme mohli vidět ukázky několika produktů "naživo".

 

Den 3

V úterý měl úvodní slovo Brad Anderson, General Manager for Management and Solutions Division ve společnosti Microsoft. Byl nám představen pohled Microsoftu na správu dynamického desktopu.

A následovaly opět přednášky. Mezitím pošta, skype a další drobnosti ze života Homo-IT. A kafe. Každý den několik.

Odpoledne konečně zbyl i čas na prohlídku hotelu Venetian.

 

Den 4

Poslední úvodní slovo k nám pronesla Debra Chrapaty, Corporate Vice President of Global Foundation Services. Představila nám "realitu mraku". Tímto názvem označuje Microsoft princip služby poskytované přes internet jako je Microsoft Live nebo Microsoft Online Services.

Závěrečná rozlučková párty proběhla v prostorách, kde začínaly každý den přednášky. Bylo možno si zasoutěžit kámen-nůžky-papír, zahrát si v kapele s pomocí hry HERO od Microsoftu,  zahrát si akční hry na konzolích nebo jen pojíst, popít a přitom sledovat tanečníky pohybující se na baru nebo rozmlouvat s okolo sedícími/stojícími kolegy z IT.

 

No a na party se pohybovala i různá stvoření z jiného světa.

Den 5

Poslední den končil přednáškový program v poledne, takže jsme měli odpoledne čas na drobné nákupy a malou projížďku městem. Rozloučili jsme se s Benátkami pohledem na jejich model a vyrazili jsme do víru velkoměsta.

 

V dalších dnech nás čekala cesta k jížní hraně Grand Cynyon a celodenní pěší cesta k řece Colorado a zpět. O tom však v dalším příspěvku.

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

%d bloggers like this: